Atölyeler ve Eğitimler

Yaşam Yolu Renk Atölyesi

Renklerin Anlamı ve Gücü

İsim Rengi Atölyesi (Ruh, Ego, Psikolojik) Renkler

İlişkide Uyumlu Renkler

Renklerin kullanım alanları

Gölge Yön Renk Çalışması

Çocuklar Üzerinde Renklerin Etkisi

Renklerin Birbiriyle Uyumu

Gün, Yıl Renk Çalışması

Atölyeler ve Eğitimler

Yaşam Yolu Renk Atölyesi

Renklerin Anlamı ve Gücü

İsim Rengi Atölyesi (Ruh, Ego, Psikolojik) Renkler

İlişkide Uyumlu Renkler

Renklerin kullanım alanları

Gölge Yön Renk Çalışması

Çocuklar Üzerinde Renklerin Etkisi

Renklerin Birbiriyle Uyumu

Gün, Yıl Renk Çalışması

Dekorasyonda Renklerin Kullanımı

Dekorasyonda doğru bir uygulama için renklerin psikolojik olarak etkisinden faydalanmak çok önemlidir. Renkler kullanıldıkları alanda mana ve estetik olarak ortamı değiştirebilirler. Böylece kişiler psikolojik olarak etkisi altına girer. Hangi renk hangi duyguyu canlandırıyor? Hangi frekansı yayıyor?
Ne ölçüde renkleri kullanmalıyız?

Marka ve Pazarlamada Renklerin Kullanımı

Markaların pazarlama ve satış stratejisinde renklerin psikolojik etkileri çok önemli bir rol oynamaktadır. Satış ve pazarlamada renklerin görsel enerjisi ve psikolojisi kullanılarak olumlu, olumsuz mesajlar ileterek satın alma kararları etkilenir.

Kişisel İmaj Danışmanlığı Kapsamında Renkler

İmaj danışmanlığı kişilerin kendi stillerini keşfetmesine ve dış dünyaya yansıtmasına yardımcı olur. Bireyler pozisyonlarına, kilosuna, tenine uygun ve nasıl bir alış veriş içinde olması gerektiğini bilip gardrobunu bu kriterlere göre düzenlemelidir. Kendine güven, sosyal ilişkilerinde başarı, uygun bir görüntü ve motivasyonla birlikte kolaylıkla hedeflerine ulaşırlar.

Mimaride Renk Kullanımı

Mimari tasarım için en önemli olan faktör iç ve dış yapının kalitesini belirlemek için uygun bir renk oluşturmaktır. Amaç, yapının karakteristik özelliğini ortaya çıkartıp uyum ve beraberlik hissini yaratmaktır.

Sosyal Medyada Renk Kullanımı

Bu alanda renk kullanımı belirleyici bir faktördür. İnfografik araştırma sonuçlarına göre tüketicilerin %95 ‘i alış veriş esnasında kararlarını renklere göre belirlemektedirler.

Sinema ve Dizilerde Renk Kullanımı

Sinema ve televizyon , görsel ve işitsel iletişim aracıdır. Yakın tarihten itibaren sinema ve televizyonda renklerin rolü çok büyüktür. Renklerin kendisine ait dili sayesinde bu dünya bir anlam kazanmıştır.

Tüm İşletmelerde Renk Kullanımı

Renkler çok eski çağlardan beri her alanda bulunup kullanılmaktadır. Bu yüzden günümüzde bir çok işletmenin pazarlama bölümleri renklerin etkisinde kalıp psikolojisinden faydalanmaktadırlar.

HAKKIMDA

2002 yılında insan ve insan ruhunun ihtiyacı olan sağlık, mutluluk ve tamlık hissini oluşturmasına yardımcı olmak için yola çıktım. 6 yıl önce Renk analizi ile Renklerin gücünü, herkesin ve her şeyin birbiriyle nasıl bağlantıda olduğunu göstermeye başladım. Renk analiz ve bireysel çalışmalarımda Renk bilincini geliştirerek elde edilen öz- farkındalığının önemini anlatmaktayım. Real olan size ait olan Yaşam Yolu renginizi keşfedip birlikte harika bir serüvene çıkıyoruz. Bu sayede sizlere uygun olan mesleği ortaya çıkartıyorum. Neden, niçin sorularına ve koşullara neden belirli bir tarzda yanıt verdiğinizi bilip anlamanıza yardımcı oluyorum.

Renk paletindeki renkleri tercüme ederek bilinçli olarak isteklerinize kavuşmanız için nokta atışları yaptırmaktayım. Renk analiz sayesinde ‘’Renk Haritanızı’’ oluşturarak karşılıklı olarak başlattığım terapi sürecini yürütmekteyim. Kişilerin temel, karanlık ve üstün özelliklerini kendisine ait olan rengi ile meydana çıkartıp etkili ve dikkat edilmesi gereken yaşam için olumlamaların olduğunu hatırlatmaktayım. Renklerle birlikte yol almanın zevkini eğitimlerde, atölye çalışmalarımda, seminerlerimde ve bireysel çalışmalarımda siz renk severlere aktarıyorum.

Hayatı, sağlığı, mesleği, ilişkide uyumu ve hedeflerimize kolaylıkla ulaşabilmek için YAŞAM YOLU ve RENKLERİN özelliklerini bilmek yolunuza ışık tutacaktır.

Ayşe Ayşen Bulut

insta
facebook
youtube-logo-png-picture-13
linkedin
insta
facebook
youtube-logo-png-picture-13
linkedin